2220Y0160330KCT
Mfr.Part #
2220Y0160330KCT
Description
CAP CER 33PF 16V C0G/NP0 2220
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y0160330KCT
Knowles Syfer 2220Y0160330KCT
FlexiCap™ 33pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0160330KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2220Y0160330KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm