2220Y0160330GCR
Mfr.Part #
2220Y0160330GCR
Description
CAP CER 33PF 16V C0G/NP0 2220
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
16V
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0160330GCR
Knowles Syfer 2220Y0160330GCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 33pF