2220Y0160272FFR
Mfr.Part #
2220Y0160272FFR
Description
CAP CER 2700PF 16V C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220Y0160272FFR
Knowles Syfer 2220Y0160272FFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 2700pF