2220Y0160184FCR
Mfr.Part #
2220Y0160184FCR
Description
CAP CER 0.18UF 16V C0G/NP0 2220
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.18µF
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±1%
Datasheets
2220Y0160184FCR
Knowles Syfer 2220Y0160184FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 0.18muF