2220Y0160183MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y0160183MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.018UF 16V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.018μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2220Y0160183MXT
Knowles Syfer 2220Y0160183MXT
FlexiCap™ 0.018μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0160183MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2220Y0160183MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm