2220Y0160155JXR
Mfr.Part #
2220Y0160155JXR
Description
CAP CER 1.5UF 16V X7R 2220
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
1.5μF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2220Y0160155JXR
Knowles Syfer 2220Y0160155JXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 1.5muF