2220Y0160154MDT
Mfr.Part #
2220Y0160154MDT
Description
CAP CER 0.15UF 16V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.15μF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±20%
Datasheets
2220Y0160154MDT
Knowles Syfer 2220Y0160154MDT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.15muF