2220Y0160151GCT
Mfr.Part #
2220Y0160151GCT
Description
CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 2220
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
150pF
Datasheets
2220Y0160151GCT
Knowles Syfer 2220Y0160151GCT
FlexiCap™ 150pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0160151GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y0160151GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm