2220Y0160151FCR
Mfr.Part #
2220Y0160151FCR
Description
CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 2220
Capacitance :
150pF
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2220Y0160151FCR
Knowles Syfer 2220Y0160151FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 150pF