2220Y0160123FCT
Mfr.Part #
2220Y0160123FCT
Description
CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Published :
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0160123FCT
Knowles Syfer 2220Y0160123FCT
FlexiCap™ 0.012μF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0160123FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y0160123FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm