2220Y0160102FCR
Mfr.Part #
2220Y0160102FCR
Description
CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y0160102FCR
Knowles Syfer 2220Y0160102FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 1000pF