2220Y0160100FFT
Mfr.Part #
2220Y0160100FFT
Description
CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Datasheets
2220Y0160100FFT
Knowles Syfer 2220Y0160100FFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 10pF