2220Y0100563JCR
Mfr.Part #
2220Y0100563JCR
Description
CAP CER 0.056UF 10V C0G/NP0 2220
Capacitance :
0.056μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y0100563JCR
Knowles Syfer 2220Y0100563JCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 0.056muF