2220Y0100562JCT
Mfr.Part #
2220Y0100562JCT
Description
CAP CER 5600PF 10V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
5600pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0100562JCT
Knowles Syfer 2220Y0100562JCT
FlexiCap™ 5600pF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0100562JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y0100562JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm