2220Y0100560GCR
Mfr.Part #
2220Y0100560GCR
Description
CAP CER 56PF 10V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
56pF
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0100560GCR
Knowles Syfer 2220Y0100560GCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 56pF