2220Y0100475JXR
Mfr.Part #
2220Y0100475JXR
Description
CAP CER 4.7UF 10V X7R 2220
Voltage - Rated :
10V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Capacitance :
4.7μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220Y0100475JXR
Knowles Syfer 2220Y0100475JXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 4.7muF