2220Y0100473KXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y0100473KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 10V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
0.047µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Feature :
Soft Termination
Datasheets
2220Y0100473KXR
Knowles Syfer 2220Y0100473KXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.047muF