2220Y0100392KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y0100392KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 10V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
10V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0100392KCT
Knowles Syfer 2220Y0100392KCT
FlexiCap™ 3900pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0100392KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y0100392KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm