2220Y0100391JCR
Mfr.Part #
2220Y0100391JCR
Description
CAP CER 390PF 10V C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
390pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0100391JCR
Knowles Syfer 2220Y0100391JCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 390pF