2220Y0100334JXT
Mfr.Part #
2220Y0100334JXT
Description
CAP CER 0.33UF 10V X7R 2220
Voltage - Rated :
10V
Surface Mount, MLCC
Published :
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.33μF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0100334JXT
Knowles Syfer 2220Y0100334JXT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.33muF