2220Y0100333KXT
Mfr.Part #
2220Y0100333KXT
Description
CAP CER 0.033UF 10V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
0.033µF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0100333KXT
Knowles Syfer 2220Y0100333KXT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.033muF