2220Y0100275MXT
Mfr.Part #
2220Y0100275MXT
Description
CAP CER 2.7UF 10V X7R 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2.7µF
Datasheets
2220Y0100275MXT
Knowles Syfer 2220Y0100275MXT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 2.7muF