2220Y0100273GCR
Mfr.Part #
2220Y0100273GCR
Description
CAP CER 0.027UF 10V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.027μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
2220Y0100273GCR
Knowles Syfer 2220Y0100273GCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 0.027muF