2220Y0100224KXR
Mfr.Part #
2220Y0100224KXR
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 2220
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.22µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y0100224KXR
Knowles Syfer 2220Y0100224KXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.22muF