2220Y0100222FCT
Mfr.Part #
2220Y0100222FCT
Description
CAP CER 2200PF 10V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Published :
Datasheets
2220Y0100222FCT
Knowles Syfer 2220Y0100222FCT
FlexiCap™ 2200pF 10V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0100222FCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y0100222FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm