2220Y0100220FCR
Mfr.Part #
2220Y0100220FCR
Description
CAP CER 22PF 10V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Datasheets
2220Y0100220FCR
Knowles Syfer 2220Y0100220FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 22pF