2220Y0100153KXR
Mfr.Part #
2220Y0100153KXR
Description
CAP CER 0.015UF 10V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V
Datasheets
2220Y0100153KXR
Knowles Syfer 2220Y0100153KXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.015muF