2220Y0100123JXT
Mfr.Part #
2220Y0100123JXT
Description
CAP CER 0.012UF 10V X7R 2220
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Capacitance :
0.012µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y0100123JXT
Knowles Syfer 2220Y0100123JXT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.012muF