2220Y0100104MXR
Mfr.Part #
2220Y0100104MXR
Description
CAP CER 0.1UF 10V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Capacitance :
0.1μF
Datasheets
2220Y0100104MXR
Knowles Syfer 2220Y0100104MXR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.1muF