2220Y0100102KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y0100102KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 10V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
10V
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2220Y0100102KCR
Knowles Syfer 2220Y0100102KCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 1000pF