2220JA250561JXRB16
Mfr.Part #
2220JA250561JXRB16
Description
CAP CER 560PF 250V X7R 2220
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Voltage
Applications :
Safety
Thickness (Max) :
0.177 4.50mm
Ratings :
X1, Y2
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated :
250V
Knowles Syfer 2220JA250561JXRB16
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 560pF