2220JA250392KXRB16
Mfr.Part #
2220JA250392KXRB16
Description
CAP CER 3900PF 250V X7R 2220
Thickness (Max) :
0.177 4.50mm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±10%
Ratings :
X1, Y2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Voltage
Capacitance :
3900pF
Applications :
Safety
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tape and Reel (TR)
Knowles Syfer 2220JA250392KXRB16
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 3900pF