2220JA250181MXRB16
Mfr.Part #
2220JA250181MXRB16
Description
CAP CER 180PF 250V X7R 2220
Ceramic Capacitors
Feature :
High Voltage
Thickness (Max) :
0.177 4.50mm
Capacitance :
180pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X1, Y2
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Safety
2220 (5750 Metric)
Knowles Syfer 2220JA250181MXRB16
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 180pF