2220J6K00561MXR
Mfr.Part #
2220J6K00561MXR
Description
CAP CER 560PF 6KV X7R 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J6K00561MXR
Knowles Syfer 2220J6K00561MXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 560pF