2220J6K00330JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J6K00330JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 6KV C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Capacitance :
33pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2220J6K00330JCT
Knowles Syfer 2220J6K00330JCT
33pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J6K00330JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220J6K00330JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm