2220J6K00181FCT
Mfr.Part #
2220J6K00181FCT
Description
CAP CER 180PF 6KV C0G/NP0 2220
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220J6K00181FCT
Knowles Syfer 2220J6K00181FCT
180pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J6K00181FCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220J6K00181FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm