2220J6300333JGT
Mfr.Part #
2220J6300333JGT
Description
CAP CER .033UF 630V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.157 4.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220J6300333JGT
Knowles Syfer 2220J6300333JGT
0.033μF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)