2220J6300221KXR
Mfr.Part #
2220J6300221KXR
Description
CAP CER 220PF 630V X7R 2220
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J6300221KXR
Knowles Syfer 2220J6300221KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 220pF