2220J6300180GCT
Mfr.Part #
2220J6300180GCT
Description
CAP CER 18PF 630V C0G/NP0 2220
Capacitance :
18pF
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
ROHS3 Compliant
Datasheets
2220J6300180GCT
Knowles Syfer 2220J6300180GCT
18pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J6300180GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220J6300180GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm