2220J6300102KCR
Mfr.Part #
2220J6300102KCR
Description
CAP CER 1000PF 630V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1000pF
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220J6300102KCR
Knowles Syfer 2220J6300102KCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 1000pF