2220J5K00392JXR
Mfr.Part #
2220J5K00392JXR
Description
CAP CER 3900PF 5KV X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J5K00392JXR
Knowles Syfer 2220J5K00392JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 3900pF