2220J5K00331FCR
Mfr.Part #
2220J5K00331FCR
Description
CAP CER 330PF 5KV C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2220J5K00331FCR
Knowles Syfer 2220J5K00331FCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 330pF