2220J5K00120GCT
Mfr.Part #
2220J5K00120GCT
Description
CAP CER 12PF 5KV C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
12pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
2220J5K00120GCT
Knowles Syfer 2220J5K00120GCT
12pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J5K00120GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220J5K00120GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm