2220J5000682JFT
Mfr.Part #
2220J5000682JFT
Description
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
6800pF
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J5000682JFT
Knowles Syfer 2220J5000682JFT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 6800pF