2220J5000680JCR
Mfr.Part #
2220J5000680JCR
Description
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J5000680JCR
Knowles Syfer 2220J5000680JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 68pF