2220J5000564MDT
Mfr.Part #
2220J5000564MDT
Description
CAP CER 0.56UF 500V X7R 2220
Capacitance :
0.56μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J5000564MDT
Knowles Syfer 2220J5000564MDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.56muF