2220J5000562KFR
Mfr.Part #
2220J5000562KFR
Description
CAP CER 5600PF 500V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
2220J5000562KFR
Knowles Syfer 2220J5000562KFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 5600pF