2220J5000470FCT
Mfr.Part #
2220J5000470FCT
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 2220
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J5000470FCT
Knowles Syfer 2220J5000470FCT
47pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J5000470FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220J5000470FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm