2220J5000391KDT
Mfr.Part #
2220J5000391KDT
Description
CAP CER 390PF 500V X7R 2220
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
2220J5000391KDT
Knowles Syfer 2220J5000391KDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 390pF