2220J5000333JDT
Mfr.Part #
2220J5000333JDT
Description
CAP CER 0.033UF 500V X7R 2220
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
High Reliability
Capacitance :
0.033µF
Datasheets
2220J5000333JDT
Knowles Syfer 2220J5000333JDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.033muF